Geçmişten Günümüze Nesnelerin İnterneti

TBD Bilişim 2016 “33. Ulusal Bilişim Kurultayı”’nda sunulmak üzere göndermiş olduğum “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE NESNELERİN İNTERNETİ” başlıklı makaleyi bloğumdan faydalanan herkes için paylaşmak istedim.

Bu makalede nesnelerin interneti kavramına ait tarihsel ve uygulama alanında bilgiler verilmiştir. Bu çalışmada 4. Endüstriyel devriminin beraberinde getirdiği nesnelerin interneti kavramının tarihsel gelişimi ve bugün gelmiş olduğu durumun araştırması yapılmıştır. Nesnelerin interneti kavramı bir çok kaynakta incelenmiş ve teknolojik gelişmelerin ışığında insan hayatının hangi aşamalarında yer aldığına dair bulgular tespit edilmiştir. Aynı zamanda internet kavramının geçmişten günümüze toplumsal ve ekonomik etkilerini saptayarak gelecek yıllardaki durumuyla ilgili analizler yer almaktadır.

Makalemiz akademik kurul tarafından en az iki hakem tarafından değerlendirilmiştir. Bildirilerin değerlendirmeleri akademik katkı, olası etki, yöntem, yazım kuralları ve etik kurallar esas alınarak gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak, yapılan değerlendirmeler sonucunda 33. Ulusal Bilişim Kurultayı’na gönderilen bildirilerin yaklaşık olarak %50’si kurultayda sunulmak üzere kabul edilmiştir.

İlgili makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özgeçmişim